Twój koszyk jest pusty!

ARSENAL UWZGLĘDNIAJĄ LATO SWOOP DLA RAFINHA ALCANTARA BARCELONY

31/05/2020 0
Arsenal jest podobno zainteresowany podpisaniem kontraktu z Brazylijczykiem Rafinha Alcantara, który tego lata ma zostać sprzedany przez Barcelonę.
 
Według raportu hiszpańskiej publikacji Mundo Deportivo, Arsenal monitoruje pomocnika Barcelony, Rafinhę Alcantarę, z myślą o letnim ataku Brazylijczyka.
 
27-letnia Rafinha jest produktem słynnej barcelońskiej akademii La Masia. Zadebiutował w pierwszym zespole w 2011 roku, ale nigdy nie był w stanie utrzymać się jako regularny na początku XI. Do tej pory udało mu się zaliczyć zaledwie 90 seniorów, zdobywając 12 bramek.
 
Latem ubiegłego roku Barcelona wysłała Rafinhę na wypożyczenie do stroju La Liga, Celty Vigo. To jego drugie tymczasowe zaklęcie w galicyjskim stroju, które spędził w klubie w latach 2013–2014. W trwającej kampanii Brazylijczyk występował 27 razy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając i asystując po dwóch bramkach.
 
Celta Vigo ma możliwość ustawienia stałego transferu Rafinha za opłatą w wysokości 16 milionów euro. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację finansową, może to nie być możliwe dla klubu La Liga. Barcelona pozostaje jednak zdecydowana zwolnić 27-latka, ponieważ chcą generować przychody, aby sfinansować ruchy dla swoich najważniejszych celów, w tym Lautaro Martinez z Interu Mediolan.
 
Sytuacja ta wzbudziła zainteresowanie Arsenalu, który od pewnego czasu pilnuje pomocnika, wynika z raportu. Strzelcy będą musieli dodać tego lata do swojego działu pomocy, ponieważ Dani Ceballos ma zamiar powrócić do Realu Madryt po wygaśnięciu zaklęcia pożyczkowego.
 
Ponadto istnieją wątpliwości co do przyszłości niemieckiego rozgrywającego Mesuta Ozila, którego kontrakt wygasa w 2021 r. Rafinha byłby w tym sensie realną alternatywą, biorąc pod uwagę jego zdolność do gry na wielu pozycjach w środku pola i atakować.
 
Jednak Arsenal może być zmuszony stawić czoła konkurencji ze strony Interu Mediolan, aby zabezpieczyć brazylijskiego reprezentanta. Raport stwierdza, że ​​Barcelona rozważa również możliwość wykorzystania Rafinha jako makeweighta w umowie o podpisanie kontraktu z Martinez z wagi ciężkiej Serie A.
 
Nerazzurri również są otwarci na taki scenariusz, podczas gdy sam pomocnik może chcieć wrócić do klubu, w którym wcześniej spędził sześć miesięcy w wypożyczeniu w 2016 roku.
 
W tej chwili wydaje się całkiem jasne, że Rafinha nie ma przyszłości w Barceloa. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość dwukrotnej reprezentacji Brazylii z Arsenalem, Celtą Vigo i Interem Mediolan, którzy będą chcieli go podpisać tego lata.