Twój koszyk jest pusty!

Cristiano Ronaldo mówi, że przejście do Juventusu było "prz

23/08/2018 0
TURIN, Włochy - Dla Cristiano Ronaldo "przeznaczeniem" było dołączenie do Juventusu, który stara się zostać drugim graczem, który wygrał Ligę Mistrzów w trzech różnych klubach.
 
Ronaldo przeniósł się z Realu Madryt do Juventusu poza sezonem w rekordowej cenie 112 mln euro w Serie A (wtedy 131,5 mln USD).
 
"Są rzeczy w życiu, które wydają się być podyktowane losem, a w tym przypadku tak właśnie było", powiedział Ronaldo w wywiadzie dla serwisu streamingowego DAZN. "Nigdy nie spodziewałem się grać w tym zespole, ale niektóre rzeczy dzieją się naturalnie, dla mnie to była łatwa decyzja, to co zrobiono w Madrycie jest niesamowite, wygrałem wszystko, moja rodzina tam mieszka, ale to część przeszłości. próbować napisać historię w tym klubie. "
 
Ronaldo nie zdołał zdobyć gola w swoim debiucie na Juventusie, ale w sobotę w Chievo Verona wygrał 3: 2.
 
Mimo to pojawiły się pozytywne sygnały, że Ronaldo ma kilka szans i dobrze dogaduje się ze swoimi nowymi kolegami z drużyny.
 
"Jestem bardzo szczęśliwy, zespół jest silny i Juve, jak wszyscy wiedzą, jest jednym z najlepszych klubów na świecie" - powiedział Ronaldo. "Lubię, jak trenują, swoją mentalność, mają specjalne metody, są bardzo, bardzo profesjonalni iz tego powodu czuję się dobrze."
 
Juventus wygrał siedem prostych tytułów Serie A i cztery proste ligowe i pucharowe, ale ostatnio wygrał Ligę Mistrzów w 1996 roku. Ronaldo wygrał pięciokrotnie w Europie najlepszy klubowy turniej, w tym cztery z ostatnich pięciu, a także zdobył rekord rywalizacji 120 cele.
 
Pierwszy napastnik Portugalii wygrał trofeum z Manchesterem United w 2008 roku. Clarence Seedorf jest jedynym graczem, który wygrał go w trzech różnych klubach.
 
"Chcę wygrać Ligę Mistrzów z Juventusem" - powiedział Ronaldo. "Skupimy się na tym, z kolegami z drużyny, ale bez obsesji na punkcie tego, pójdziemy krok po kroku, a potem zobaczymy, czy jest to w tym roku, w przyszłym roku czy w następnym roku".
 
Kolejna wygrana w Lidze Mistrzów sprawiłaby, że dołączył do Francisco "Paco" Gento jako zawodnicy, którzy wygrali sześć razy w europejskich rozgrywkach klubowych. Gento zrobił to między 1956 a 1966 rokiem.
 
Ronaldo strzelił jeden z najlepszych goli w historii Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie przeciwko Juventusowi w Turynie - spektakularny cel, który przyniósł mu owację na stojąco od fanów włoskiej drużyny.
 
A 33-latek przyznał, że odegrał rolę w podjęciu decyzji o przeprowadzce do Turynu.
 
"Małe detale robią dużą różnicę pod koniec dnia, więc powiedziałbym, że to, co widziałem na stadionie, pomogło - powiedział Ronaldo. "(It) był moim zdaniem najlepszym celem w mojej dotychczasowej karierze i oczywiście, gdy ludzie zaczęli mnie oklaskiwać na stadionie, powiedziałem:" Wow. "
 
"(To) bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ to nigdy nie wydarzyło się w moim życiu, tak było niewiarygodne chwile".